Shumana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shumanë
Шумане
Fshat
Vendndodhja
Shumanë is located in Serbia
Shumanë
Shumanë

Koordinatat: 42°54′13″V 21°45′24″L / 42.90361°V 21.75667°L / 42.90361; 21.75667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 54′ 13″ Veri

21° 45′ 24″ Lindje

Shumanë (serbisht: Шумане/Šumane) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]