Gurguroci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gurguroc
Гргуровце
Fshat
Vendndodhja
Gurguroc is located in Serbia
Gurguroc
Gurguroc

Koordinatat: 42°49′57″V 21°45′49″L / 42.83250°V 21.76361°L / 42.83250; 21.76361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 532 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 49′ 57″ Veri

21° 45′ 49″ Lindje

Gurguroc (serbisht: Гргуровце/Grgurovce) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 1010 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 420.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]