Vranoci i Epërm (Lebanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vranoc i Epërm
Горње Врановце
Fshat
Vendndodhja
Vranoc i Epërm is located in Serbia
Vranoc i Epërm
Vranoc i Epërm

Koordinatat: 42°52′55″V 21°45′38″L / 42.88194°V 21.76056°L / 42.88194; 21.76056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 52′ 55″ Veri

21° 45′ 38″ Lindje

Vranoc i Epërm (serbisht: Горње Врановце/Gornje Vranovce) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 1439 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 331.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]