Krivaça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krivaçë
Кривача
Fshat
Vendndodhja
Krivaçë is located in Serbia
Krivaçë
Krivaçë

Koordinatat: 42°55′26″V 21°43′3″L / 42.92389°V 21.71750°L / 42.92389; 21.71750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 354 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 55′ 26″ Veri

21° 43′ 3″ Lindje

Krivaçë (serbisht: Кривача/Krivača) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 668 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 414.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]