Slishani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slishan
Слишане
Fshat
Vendndodhja
Slishan is located in Serbia
Slishan
Slishan

Koordinatat: 42°57′24″V 21°35′37″L / 42.95667°V 21.59361°L / 42.95667; 21.59361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 555 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 57′ 24″ Veri

21° 35′ 37″ Lindje

Slishan (serbisht: Слишане/Slišane) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]