Kantoni Écueillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Écueillé
Canton d'Écueillé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Châteauroux
Kryeqëndra Écueillé
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 207,82 km2
Popullsia 3.635 banorë 2010
Dendësia 17,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3610
Kantoni Écueillé – harta_foto

Kantoni Écueillé (frëngjisht: Canton d'Écueillé) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Écueillé. Ka sipërfaqe 207.82km2 dhe popullsi 3635 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Écueillé aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]