Kantoni Saint-Gaultier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Gaultier
Canton de Saint-Gaultier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Le Blanc
Kryeqëndra Saint-Gaultier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 274,51 km2
Popullsia 4.708 banorë 2010
Dendësia 17,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3619
Kantoni Saint-Gaultier – harta_foto

Kantoni Saint-Gaultier (frëngjisht: Canton de Saint-Gaultier) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Gaultier. Ka sipërfaqe 274.51km2 dhe popullsi 4708 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Gaultier aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]