Kantoni Châteauroux-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteauroux-Centre
Canton de
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Châteauroux
Kryeqëndra Châteauroux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.174 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3607
Kantoni Châteauroux-Centre – harta_foto

Kantoni Châteauroux-Centre (frëngjisht: Canton de Châteauroux-Centre) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteauroux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17174 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteauroux-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]