Kantoni Bélâbre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bélâbre
Canton de Bélâbre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Le Blanc
Kryeqëndra Bélâbre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 280,97 km2
Popullsia 3.281 banorë 2010
Dendësia 11,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3604
Kantoni Bélâbre – harta_foto

Kantoni Bélâbre (frëngjisht: Canton de Bélâbre) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bélâbre. Ka sipërfaqe 280.97km2 dhe popullsi 3281 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bélâbre aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]