Kantoni La Châtre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Châtre
Canton de La Châtre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement La Châtre
Kryeqëndra La Châtre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 426,68 km2
Popullsia 13.606 banorë 2010
Dendësia 31,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3609
Kantoni La Châtre – harta_foto

Kantoni La Châtre (frëngjisht: Canton de La Châtre) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Châtre. Ka sipërfaqe 426.68km2 dhe popullsi 13606 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Châtre aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]