Kantoni Levroux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Levroux
Canton de Levroux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Châteauroux
Kryeqëndra Levroux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 372,23 km2
Popullsia 7.359 banorë 2010
Dendësia 19,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3614
Kantoni Levroux – harta_foto

Kantoni Levroux (frëngjisht: Canton de Levroux) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Levroux. Ka sipërfaqe 372.23km2 dhe popullsi 7359 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Levroux aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]