Kantoni Neuvy-Saint-Sépulchre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Neuvy-Saint-Sépulchre
Canton de
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement La Châtre
Kryeqëndra Neuvy-Saint-Sépulchre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 269,74 km2
Popullsia 6.157 banorë 2010
Dendësia 22,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3616
Kantoni Neuvy-Saint-Sépulchre – harta_foto

Kantoni Neuvy-Saint-Sépulchre (frëngjisht: Canton de Neuvy-Saint-Sépulchre) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuvy-Saint-Sépulchre. Ka sipërfaqe 269.74km2 dhe popullsi 6157 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuvy-Saint-Sépulchre aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]