Kantoni Issoudun-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Issoudun-Sud
Canton d'Issoudun-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Issoudun
Kryeqëndra Issoudun
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.016 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3613
Kantoni Issoudun-Sud – harta_foto

Kantoni Issoudun-Sud (frëngjisht: Canton d'Issoudun-Sud) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Issoudun. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12016 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Issoudun-Sud aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]