Kantoni Saint-Christophe-en-Bazelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Christophe-en-Bazelle
Canton de
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Issoudun
Kryeqëndra Saint-Christophe-en-Bazelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 249,56 km2
Popullsia 6.482 banorë 2010
Dendësia 25,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3618
Kantoni Saint-Christophe-en-Bazelle – harta_foto

Kantoni Saint-Christophe-en-Bazelle (frëngjisht: Canton de Saint-Christophe-en-Bazelle) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Christophe-en-Bazelle. Ka sipërfaqe 249.56km2 dhe popullsi 6482 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Christophe-en-Bazelle aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]