Kantoni Le Blanc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Blanc
Canton du Blanc
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre
Arrondissement Le Blanc
Kryeqëndra Le Blanc
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 360,19 km2
Popullsia 11.500 banorë 2010
Dendësia 31,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3605
Kantoni Le Blanc – harta_foto

Kantoni Le Blanc (frëngjisht: Canton du Blanc) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Centre-Val-de-LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Blanc. Ka sipërfaqe 360.19km2 dhe popullsi 11500 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Blanc aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]