Kantoni Châtillon-sur-Indre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtillon-sur-Indre
Canton de Châtillon-sur-Indre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Châteauroux
Kryeqëndra Châtillon-sur-Indre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 276,43 km2
Popullsia 6.398 banorë 2010
Dendësia 23,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3608
Kantoni Châtillon-sur-Indre – harta_foto

Kantoni Châtillon-sur-Indre (frëngjisht: Canton de Châtillon-sur-Indre) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtillon-sur-Indre. Ka sipërfaqe 276.43km2 dhe popullsi 6398 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtillon-sur-Indre aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]