Kantoni Issoudun-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Issoudun-Nord
Canton d'Issoudun-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Issoudun
Kryeqëndra Issoudun
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.056 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3612
Kantoni Issoudun-Nord – harta_foto

Kantoni Issoudun-Nord (frëngjisht: Canton d'Issoudun-Nord) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Issoudun. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13056 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Issoudun-Nord aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]