Kantoni Tournon-Saint-Martin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tournon-Saint-Martin
Canton de
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Le Blanc
Kryeqëndra Tournon-Saint-Martin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,42 km2
Popullsia 4.641 banorë 2010
Dendësia 21,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3621
Kantoni Tournon-Saint-Martin – harta_foto

Kantoni Tournon-Saint-Martin (frëngjisht: Canton de Tournon-Saint-Martin) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tournon-Saint-Martin. Ka sipërfaqe 212.42km2 dhe popullsi 4641 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tournon-Saint-Martin aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]