Kantoni Valençay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Valençay
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.327

Kantoni Valençay (frëngjisht: Canton de Valençay) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Valençay. Ka sipërfaqe 332.1km2 dhe popullsi 8327 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Valençay aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]