Kantoni Sainte-Sévère-sur-Indre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sainte-Sévère-sur-Indre
Canton de
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement La Châtre
Kryeqëndra Sainte-Sévère-sur-Indre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 197,8 km2
Popullsia 3.425 banorë 2010
Dendësia 17,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3620
Kantoni Sainte-Sévère-sur-Indre – harta_foto

Kantoni Sainte-Sévère-sur-Indre (frëngjisht: Canton de Sainte-Sévère-sur-Indre) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sainte-Sévère-sur-Indre. Ka sipërfaqe 197.8km2 dhe popullsi 3425 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sainte-Sévère-sur-Indre aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]