Kantoni Châteauroux-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteauroux-Ouest
Canton de Châteauroux-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Châteauroux
Kryeqëndra Châteauroux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.511 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3625
Kantoni Châteauroux-Ouest – harta_foto

Kantoni Châteauroux-Ouest (frëngjisht: Canton de Châteauroux-Ouest) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteauroux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15511 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteauroux-Ouest aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]