Kantoni Argenton-sur-Creuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Argenton-sur-Creuse
Canton d'
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Châteauroux
Kryeqëndra Argenton-sur-Creuse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 235,27 km2
Popullsia 12.858 banorë 2010
Dendësia 54,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3603
Kantoni Argenton-sur-Creuse – harta_foto

Kantoni Argenton-sur-Creuse (frëngjisht: Canton d'Argenton-sur-Creuse) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Argenton-sur-Creuse. Ka sipërfaqe 235.27km2 dhe popullsi 12858 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Argenton-sur-Creuse aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]