Kantoni Mézières-en-Brenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mézières-en-Brenne
Canton de
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Le Blanc
Kryeqëndra Mézières-en-Brenne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 313,85 km2
Popullsia 3.553 banorë 2010
Dendësia 11,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3615
Kantoni Mézières-en-Brenne – harta_foto

Kantoni Mézières-en-Brenne (frëngjisht: Canton de Mézières-en-Brenne) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mézières-en-Brenne. Ka sipërfaqe 313.85km2 dhe popullsi 3553 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mézières-en-Brenne aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]