Kantoni Ardentes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ardentes
Canton d'Ardentes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Châteauroux
Kryeqëndra Ardentes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 436,54 km2
Popullsia 16.952 banorë 2010
Dendësia 38,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3602
Kantoni Ardentes – harta_foto

Kantoni Ardentes (frëngjisht: Canton d'Ardentes) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ardentes. Ka sipërfaqe 436.54km2 dhe popullsi 16952 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ardentes aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]