Kantoni Vatan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vatan
Canton de Vatan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Issoudun
Kryeqëndra Vatan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 258,66 km2
Popullsia 4.521 banorë 2010
Dendësia 17,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3623
Kantoni Vatan – harta_foto

Kantoni Vatan (frëngjisht: Canton de Vatan) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vatan. Ka sipërfaqe 258.66km2 dhe popullsi 4521 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vatan aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]