Kantoni Éguzon-Chantôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Éguzon-Chantôme
Canton d'Éguzon-Chantôme
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement La Châtre
Kryeqëndra Éguzon-Chantôme
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 144,82 km2
Popullsia 4.405 banorë 2010
Dendësia 30,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3611
Kantoni Éguzon-Chantôme – harta_foto

Kantoni Éguzon-Chantôme (frëngjisht: Canton d'Éguzon-Chantôme) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Éguzon-Chantôme. Ka sipërfaqe 144.82km2 dhe popullsi 4405 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Éguzon-Chantôme aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]