Kantoni Aubusson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aubusson
Canton d'Aubusson
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Aubusson
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 154,81 km2
Popullsia 6.901 banorë 2007
Dendësia 44,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2302

Kantoni Aubusson (frëngjisht: Canton d'Aubusson) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aubusson. Ka sipërfaqe 154.81km2 dhe popullsi 6901 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aubusson aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]