Kantoni Guéret-Sud-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Guéret-Sud-Est
Canton de Guéret-Sud-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Guéret
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 7.551 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2326

Kantoni Guéret-Sud-Est (frëngjisht: Canton de Guéret-Sud-Est) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guéret. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7551 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guéret-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]