Kantoni Saint-Sulpice-les-Champs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Sulpice-les-Champs
Canton de Saint-Sulpice-les-Champs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Saint-Sulpice-les-Champs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 150,58 km2
Popullsia 2.087 banorë 2007
Dendësia 13,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2323

Kantoni Saint-Sulpice-les-Champs (frëngjisht: Canton de Saint-Sulpice-les-Champs) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Sulpice-les-Champs. Ka sipërfaqe 150.58km2 dhe popullsi 2087 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Sulpice-les-Champs aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]