Kantoni Dun-le-Palestel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dun-le-Palestel
Canton de Dun-le-Palestel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Dun-le-Palestel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 274,39 km2
Popullsia 6.524 banorë 2007
Dendësia 23,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2314

Kantoni Dun-le-Palestel (frëngjisht: Canton de Dun-le-Palestel) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dun-le-Palestel. Ka sipërfaqe 274.39km2 dhe popullsi 6524 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dun-le-Palestel aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Laurent Daulny

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]