Kantoni Guéret-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Guéret-Nord
Canton de Guéret-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Guéret
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.152 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2319

Kantoni Guéret-Nord (frëngjisht: Canton de Guéret-Nord) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guéret. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9152 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guéret-Nord aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Daniel Dexet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]