Kantoni Gentioux-Pigerolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gentioux-Pigerolles
Canton de Gentioux-Pigerolles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Gentioux-Pigerolles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 251,1 km2
Popullsia 1.424 banorë 2007
Dendësia 5,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2317

Kantoni Gentioux-Pigerolles (frëngjisht: Canton de Gentioux-Pigerolles) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gentioux-Pigerolles. Ka sipërfaqe 251.1km2 dhe popullsi 1424 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gentioux-Pigerolles aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]