Kantoni Bénévent-l'Abbaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bénévent-l'Abbaye
Canton de Bénévent-l'Abbaye
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Bénévent-l'Abbaye
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 191,42 km2
Popullsia 3.521 banorë 2007
Dendësia 18,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2305

Kantoni Bénévent-l'Abbaye (frëngjisht: Canton de Bénévent-l'Abbaye) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bénévent-l'Abbaye. Ka sipërfaqe 191.42km2 dhe popullsi 3521 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bénévent-l'Abbaye aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]