Kantoni Bellegarde-en-Marche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bellegarde-en-Marche
Canton de Bellegarde-en-Marche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Bellegarde-en-Marche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 173,01 km2
Popullsia 2.635 banorë 2007
Dendësia 15,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2304

Kantoni Bellegarde-en-Marche (frëngjisht: Canton de Bellegarde-en-Marche) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bellegarde-en-Marche. Ka sipërfaqe 173.01km2 dhe popullsi 2635 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bellegarde-en-Marche aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Paul Joulot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]