Kantoni Boussac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Boussac
Canton de Boussac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Boussac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 291,37 km2
Popullsia 5.340 banorë 2007
Dendësia 18,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2308

Kantoni Boussac (frëngjisht: Canton de Boussac) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Boussac. Ka sipërfaqe 291.37km2 dhe popullsi 5340 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Boussac aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Roger Bléron

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]