Kantoni Royère-de-Vassivière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Royère-de-Vassivière
Canton de Royère-de-Vassivière
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Royère-de-Vassivière
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 238,67 km2
Popullsia 1.805 banorë 2007
Dendësia 7,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2322

Kantoni Royère-de-Vassivière (frëngjisht: Canton de Royère-de-Vassivière) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Royère-de-Vassivière. Ka sipërfaqe 238.67km2 dhe popullsi 1805 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Royère-de-Vassivière aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]