Jump to content

Kantoni Guéret-Sud-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Guéret-Sud-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.348

Kantoni Guéret-Sud-Ouest (frëngjisht: Canton de Guéret-Sud-Ouest) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guéret. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5348 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guéret-Sud-Ouest aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Éric Jeansannetas

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]