Kantoni Auzances

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Auzances
Canton d'Auzances
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Auzances
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 210,6 km2
Popullsia 3.518 banorë 2007
Dendësia 16,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2303

Kantoni Auzances (frëngjisht: Canton d'Auzances) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Auzances. Ka sipërfaqe 210.6km2 dhe popullsi 3518 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Auzances aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]