Kantoni Chambon-sur-Voueize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chambon-sur-Voueize
Canton de Chambon-sur-Voueize
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Chambon-sur-Voueize
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 257,55 km2
Popullsia 3.952 banorë 2007
Dendësia 15,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2309

Kantoni Chambon-sur-Voueize (frëngjisht: Canton de Chambon-sur-Voueize) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chambon-sur-Voueize. Ka sipërfaqe 257.55km2 dhe popullsi 3952 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chambon-sur-Voueize aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]