Kantoni Crocq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Crocq
Canton de Crocq
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Crocq
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 263,46 km2
Popullsia 3.027 banorë 2007
Dendësia 11,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2313

Kantoni Crocq (frëngjisht: Canton de Crocq) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Crocq. Ka sipërfaqe 263.46km2 dhe popullsi 3027 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Crocq aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]