Kantoni Châtelus-Malvaleix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtelus-Malvaleix
Canton de Châtelus-Malvaleix
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Châtelus-Malvaleix
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 220,73 km2
Popullsia 3.792 banorë 2007
Dendësia 17,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2310

Kantoni Châtelus-Malvaleix (frëngjisht: Canton de Châtelus-Malvaleix) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtelus-Malvaleix. Ka sipërfaqe 220.73km2 dhe popullsi 3792 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtelus-Malvaleix aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]