Kantoni Felletin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Felletin
Canton de Felletin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Felletin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 206,56 km2
Popullsia 4.301 banorë 2007
Dendësia 20,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2316

Kantoni Felletin (frëngjisht: Canton de Felletin) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Felletin. Ka sipërfaqe 206.56km2 dhe popullsi 4301 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Felletin aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]