Kantoni Ahun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ahun
Canton d'Ahun
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Ahun
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 194,76 km2
Popullsia 4.415 banorë 2007
Dendësia 22,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2301

Kantoni Ahun (frëngjisht: Canton d'Ahun) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ahun. Ka sipërfaqe 194.76km2 dhe popullsi 4415 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ahun aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]