Kantoni Bonnat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bonnat
Canton de Bonnat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Bonnat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 260,35 km2
Popullsia 5.196 banorë 2007
Dendësia 19,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2306

Kantoni Bonnat (frëngjisht: Canton de Bonnat) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bonnat. Ka sipërfaqe 260.35km2 dhe popullsi 5196 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bonnat aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]