Kantoni Bourganeuf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourganeuf
Canton de Bourganeuf
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Bourganeuf
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 278,42 km2
Popullsia 6.065 banorë 2007
Dendësia 21,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2307

Kantoni Bourganeuf (frëngjisht: Canton de Bourganeuf) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourganeuf. Ka sipërfaqe 278.42km2 dhe popullsi 6065 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourganeuf aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]