Kantoni La Courtine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Courtine
Canton de La Courtine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra La Courtine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 228,33 km2
Popullsia 1.871 banorë 2007
Dendësia 8,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2312

Kantoni La Courtine (frëngjisht: Canton de La Courtine) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Courtine. Ka sipërfaqe 228.33km2 dhe popullsi 1871 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Courtine aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]