Kantoni Chénérailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chénérailles
Canton de Chénérailles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Aubusson
Kryeqëndra Chénérailles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 223,56 km2
Popullsia 4.141 banorë 2007
Dendësia 18,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2311

Kantoni Chénérailles (frëngjisht: Canton de Chénérailles) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chénérailles. Ka sipërfaqe 223.56km2 dhe popullsi 4141 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chénérailles aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]