Kantoni Jarnages

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Jarnages
Canton de Jarnages
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Arrondissement Guéret
Kryeqëndra Jarnages
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 182,28 km2
Popullsia 3.451 banorë 2007
Dendësia 18,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2320

Kantoni Jarnages (frëngjisht: Canton de Jarnages) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Jarnages. Ka sipërfaqe 182.28km2 dhe popullsi 3451 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Jarnages aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Pierre Vacher

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]