Kantoni Bergerac-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bergerac-1
Canton de Bergerac-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Bergerac
Kryeqëndra Bergerac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 21.297 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2403

Kantoni Bergerac-1 (frëngjisht: Canton de Bergerac-1) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bergerac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21297 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bergerac-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]