Kantoni Le Buisson-de-Cadouin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Buisson-de-Cadouin
Canton du Buisson-de-Cadouin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Bergerac
Kryeqëndra Le Buisson-de-Cadouin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 127,49 km2
Popullsia 3.862 banorë 2010
Dendësia 30,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2407

Kantoni Le Buisson-de-Cadouin (frëngjisht: Canton du Buisson-de-Cadouin) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Buisson-de-Cadouin. Ka sipërfaqe 127.49km2 dhe popullsi 3862 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Buisson-de-Cadouin aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Johannès Huard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]